طب سوزنی برای زیبایی پوست | با روش های سالم تر پوست خود را جوان نگه داریم.

Post
در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چگونه طب سوزنی برای زیبایی پوست شما به کمک‌تان می‌آید. طب سوزنی یا آکوپانکچر مدرن، می تواند در جوانسازی پوست موثر باشد. این روش از شیوه‌های سنتی چین الهام گرفته است. این برانگیختگی توسط پزشک متخصص طب سوزنی در کنار دستورات تغذیه و خواب و کنترل روح و روان صورت می گیرد.(ادامه دارد)

در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چگونه طب سوزنی برای زیبایی پوست شما به کمک‌تان می‌آید. طب سوزنی یا آکوپانکچر مدرن، می تواند در جوانسازی پوست موثر باشد. این روش از شیوه‌های سنتی چین الهام گرفته است.

این برانگیختگی توسط پزشک متخصص طب سوزنی در کنار دستورات تغذیه و خواب و کنترل روح و روان صورت می گیرد. با مراجعات مکرر و اصلاح سبک زندگی به شیوه طب سنتی، می توان فرآیند بازسازی و لیفت و جوانسازی پوست را تسریع کرد. در حین جلسات درمانی نشاط خیلی خوبی را تجربه خواهید کرد و می‌توانید تاثیر طب سوزنی را در جوان شدن و جوان ماندن خودتان به وضوح ببینید.

 درباره نحوه عملکرد طب سوزنی باید بدانید که تحریک لایه‌های پوست با سوزن می‌تواند سلول‌های مخصوصی به نام فیبروبلاست‌ها را برای بازسازی پوست فعال کند. با این فرآیند کلاژن بیشتری تولید می‌شود و هیالورونیک اسید در پوست شما به حد مطلوب می‌رسد. این روش بدون درد است و نیاز به چند بار مراجعه در هفته دارد. پس از طی حدود 12 جلسه شما به وضعیت مطلوب در پوست صورت می‌رسید ولی پس از آن ممکن است تمایل به ادامه داشته باشید. ادامه طب سوزنی ماهی یک بار می‌تواند همیشه حس نشاط و جوانی به شما ببخشد و از ایجاد چروک‌های استاتیک یا پایدار پیشگیری کند.

یادتان باشد جاذبه زمین همواره در حال کشیدن صورت و اجزای آن به سمت پایین است و شما باید مدام با این جاذبه مقابله کنید و زیبایی صورتتان را حفظ کنید. اگر علاقه‌مندید توسط طب سوزنی جوان شوید، بدانید که شما در این دوره، سلامتی و زیبایی را با هم تجربه خواهید کرد. احساس خوب بودن و نشاطی که از درمان عایدتان می‌شود شما را ترغیب به ادامه و تکمیل دوره خواهد کرد.

سوزن‌هایی که ضخامت در حد یک مو دارند به دقت در نواحی کلیدی صورت شما قرار داده می‌شود بدون اینکه شما حس درد داشته باشید و یا هرگونه ماده ی بی‌حسی استفاده شود. این سوزن‌ها یک میکروتروما در پوستتان ایجاد می‌کنند که یک تریگر(آغازگر) برای افزایش جریان خون است. به تبع افزایش گردش خون، شرایط برای تولید کلاژن توسط بدنتان فراهم می‌گردد.

نتیجه این فرآیند چیست؟ پوست شما احیا و تغذیه و اکسیژن رسانی می‌شود و یک چهره روشن‌تر و ظاهر جوان‌تر به شما می‌بخشد. با آکوپانکچر به پوست خود جوانی و حیات ببخشید.

فواید طب سوزنی برای زیبایی پوست:

 • کاهش خطوط پوستی
 • نرم کردن چروک های عمیق
 • لیفتینگ و رفع افتادگی صورت و غبغب
 • افزایش قوام پوست و بافت زیر پوست
 • کاهش تیرگی و پف  زیر چشم
 • افزایش سازگاری پوست با محیط
 • بهبود آبرسانی پوست
 • افزایش گردش خون و حیات پوست

 

طرح درمان مخصوص شما:

در شروع درمان، وضعیت پوست شما بررسی خواهد شد زیرا پوست صورت افراد مختلف، متفاوت است و برنامه درمانی ممکن است متفاوت باشد. شما پس از سه مراجعه، تغییرات پوست خود را ملاحظه خواهید کرد و پس از 12 جلسه به نتیجه می رسید. در افراد مختلف بسته به شرایط زندگی و تغذیه، ممکن است تعداد جلسات متغیر باشد. پس از این دوره، برای حفظ زیبایی و پیشگیری از فرآیند همیشگی عوامل پیرکننده، می توانید به صورت ماهیانه درمانتان را تجدید نمایید.

 

آیا عوارض یا ریسکی در این روش وجود دارد؟

طب سوزنی بدون هیچ ماده شیمیایی و یا روش تهاجمی عمل می کند و هیچگونه آسیب و عارضه ای برای پوست شما ندارد. گاهی در پوست های حساس یک تورم کوچک یا قرمزی یا کبودی مختصر در محل سوزن ها اتفاق می افتد که به زودی رفع خواهد شد. این عوارض در جلسات اول شایع تر است و هر چه پوست شما سفت تر و کشیده تر می شود از کبودی و یا قرمزی احتمالی کاسته می شود. وقتی پوستتان جوان و زنده و شاداب گشت دیگر کبودی و خونریزی مویرگهای کوچک زیر پوست بروز نخواهد کرد و شما قدرت پوست جوان شده خود را حس خواهید کرد. هنگام بازگشت ازجلسه درمانی هیچ اثری از درمان یا جای سوزنها وجود ندارد و اطرافیان متوجه هیچ اقدامی روی چهره شما نمی شوند. این فرآیند، یک فرآیند تدریجی است و برای تکمیل فرآیند باید جلسات تکرار گردد.

 

چه کسانی کاندید طب سوزنی برای زیبایی پوست هستند؟

قبل از شروع جلسات، پزشک معالج در مورد اینکه شما کاندید مناسب این روش هستید یا نه با شما صحبت خواهد کرد ولی می توان گفت اکثر افرادی که به دنبال یک روش بدون عارضه و همراه با افزایش سلامت عمومی بدن هستند می توانند از این روش استفاده کنند و برای تعویق فرآیند پیری تلاش نمایند.

 

چه کسانی نمی توانند از طب سوزنی استفاده کنند؟

 • افراد باردار
 • مبتلایان به هموفیلی یا بیماریهای خونریزی دهنده
 • مبتلایان به بیماریهای پوستی
 • افرادی که تحت عمل جراحی یا تزریق صورت قرار گرفته اند برای 2 تا 6 هفته 

 

هزینه:

این روش از نظر هزینه اثربخشی نسبت به روشهای دیگر بسیار به صرفه است. در بسیاری از کشورها یک دوره 12 جلسه ای به اضافه ی 12 جلسه ماهانه به قیمت 2000 دلار ارائه می گردد ولی در ایران می توانید با یک دهم این هزینه به این خدمات زیبایی، دسترسی داشته باشید. به علاوه به دلیل اینکه شما در این فرآیند پوست صورتتان را در فرآیند بازسازی و ترمیم خودش قرار داده اید حتی پس از قطع جلسات ادامه روند ساخت کلاژن را ملاحظه می کنید. زیرا کلاژن سازی و تکمیل فرآیند جوانسازی پوست 4 تا 6 هفته طول می کشد و هنگامی که تحریک و ایجاد میکروتروما صورت گرفته است انتظار داریم تا این مدت جوانسازی و ساخت بافت جدید در پوست ادامه یابد.

 

 

آیا طب سوزنی برای رویش مو موثر است؟

با آکوپانکچر می توان فولیکولهای مو را برای رشد، تحریک کرد. افزایش سیرکولیشن(جریان خون) بافت سر می تواند سبب رشد مجدد موها شود. در طب چینی اعتقاد بر این است که نیروی حیاتی "چی" باید در همه نقاط بدن جریان خوبی داشته باشد تا سلامت را به ارمغان آورد. وقتی که "چی" در بافت سر کم باشد ریزش مو اتفاق می افتد. با تحریک منطقه ای نقاط مخصوصی در سر و همچنین نقاطی از بدن که می توانند جریان چی را در مردین ها(مسیرها) بالا برند، می توان رویش مجدد موها را سبب شد. همچنین با طب سوزنی می توان رشد موها را تسریع کرد و حتی کیفیت موها را بهبود داد. مراجعه پی در پی معمولا هفته ای دو بار انجام می شود و پس از حدود دو ماه شاهد رشد موهای جدید و تیرگی زمینه سر هستیم. پس از طی این زمان باز هم انتظار لازم است تا فولیکولهایی که تحریک شده اند فرآیند ساخت مو را کامل کنند و مو از سطح پوست خارج شود.

اگر تحت نظر متخصص طب سنتی شروع به درمان موهایتان کرده اید توجه کنید که این پروسه تدریجی است و در طول زمان رشد موها خود را نشان خواهند داد. این روش کاملا بدون عارضه است و از هیچ دارو یا ماده شیمیایی استفاده نمی شود و بدون درد و ناراحتی است. در طی درمان اگر متخصص متوجه کمبود موادی در بدنتان شد و یا نیاز به پاکسازی بدن و تولید خون صالح (اصطلاح طب ایرانی) بود حتما به این کار مبادرت خواهد شد و رژیم غذایی خونساز برایتان تجویز می گردد. توجه کنید تا خون خوب و نیکو در رگ هایتان جریان نداشته باشد موهای خوبی نخواهید داشت.

محبوبه ابریشم کار

6699

دکترای تخصصی طب سنتی ایران