فواید سماق | برای کاهش چربی خون سماق بخورید.

Post
مطالعات انجام یافته نشان می‌دهد سماق دارای مقدار قابل توجهی تانن محلول، ترکیبات فنلی و آنتوسیانین می‌باشد و به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدان در نظر گرفته می‌شود.(ادامه دارد)
 
مطالعات انجام یافته نشان می‌دهد سماق دارای مقدار قابل توجهی تانن محلول، ترکیبات فنلی و آنتوسیانین می‌باشد و به عنوان یک منبع غنی از آنتی اکسیدان در نظر گرفته می‌شود. ترکیبات فنلی و فلاونوئیدی موجود در این گیاه باعث تقویت فعالیت آنزیم‌های آنتی اکسیداتیو شده و با اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد مقابله می‌کند و به این ترتیب از ابتلا به سرطان‌ها پیشگیری نموده و روند پیری را کند می‌نماید. 
از دیگر خواص مهم سماق می‌توان به اثرات ضد باکتریایی آن اشاره نمود به‌طوریکه تعداد باکتری‌های غذایی در مدت یک ساعت حضور در کنار سماق به مقدار چشم گیری کاهش می‌یابند. به‌همین علت مصرف آن همراه غذاهای گوشتی نظیر انواع کباب‌ها در ررستورا‌ن‌ها در سفرهای نوروزی به دلیل جلوگیری از مسمومیت غذایی توصیه می‌شود.
با توجه به نتایج مثبت مطالعات انجام‌یافته، مصرف متعادل سماق به بیماران دیابتی، پرفشاری خون، اختلال چربی خون توصیه می‌شود. در زیر به نتایج برخی از این مطالعات اشاره می‌گردد:
  1. در مطالعات حیوانی انجام یافته بر روی سگ و خرگوش کاهش گلوگز خون، تری گلیسرید، توتال کلسترول، کلسترول LDL در اثر مصرف پودر سماق همراه غذا گزارش شد. 
  2. در مطالعه انسانی انجام یافته مصرف سماق همراه غذا در مبتلایان به دیابت نوع 2 سبب بهبود وضعیت قند، لیپید و فاکتور التهابی خون شد. 
  3. در بیماران مبتلا به هایپرلیپیدمی نیز افزایش کلسترول HDL در اثر مصرف سماق گزارش گردید. 
  4. مصرف سماق در نوجوانان چاق مبتلا به اختلال چربی خون نیز سبب بهبود الگوی لیپیدی شد. 
با توجه به محدود بودن مطالعات انجام یافته در خصوص اثرات درمانی سماق در سایر بیماری‌ها، جهت اعلام نظر قطعی در خصوص سایر اثرات سودمند سماق می‌بایست مطالعات دیگری در این راستا انجام گیرد.

رویا یزدچی

6550

رویا یزدچی فارغ التحصیل کارشناس ارشد تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال 1394/12/05 با معدل 18/11.